Novinky

Nová sportovní hala nebude, po volbách starosta Rychtařík otočil

Několik měsíců věnovala lounská radnice přípravě stavby nové sportovní haly. Aktivně to podporovalo i lounské ANO vedené tehdejším místostarostou Milanem Rychtaříkem. Sportovní hala měla rozšířit kapacity sportovišť, kde se dají regulérně trénovat a hrát míčové hry a současně narovnat podmínky pro jednotlivé sporty, kdy basketbalisté hrají po nevyhovujících školních tělocvičnách, za které platí více než jiné sporty stojí Městská sportovní hala. Po volbách se stal Milan Rychtařík starostou a na svůj slib postavit u 3. ZŠ novou halu rychle zapomněl.

“Nás za lounský basket tohle strašně mrzí. Chtěli jsme jedno jediné, dát lounským sportovcům - zejména mladým prckům adekvátní zázemí, které si zaslouží. Pro nás jako pro basket - asi největší sport v Lounech - byla nová hala důležitá v plánech na rozvoj našeho sportu a hlavně pro práci s mládeží. Bohužel nové vedení se rozhodlo pro jiné priority, než je zázemí pro sportující děti, ať už se jedná o 240 holek a kluků z Basket Academy Louny nebo stovky dalších z ostatních klubů,“ povzdechl si šéftrenér Basket Academy Louny Jakub Hnátek, který je zastupitelem města za PRO LEPŠÍ LOUNY.

Rozšíření kapacit vnitřních sportovišť je nadále prioritou sdružení PRO LEPŠÍ LOUNY. Je úkolem města zajistit důstojné podmínky pro sportující mládež. Překvapuje nás tak rychlý obrat o 180°, který ANO a hlavně Milan Rychtařík předvedl a potopil tak dosavadní snahu o zkvalitnění zázemí pro lounské sportovní kluby.

<< Zpět na předchozí stránku