Novinky

7. ZM: Uhájená dotace pro kino, poplatek za odpady, rozpočet

Na dnešním jednání zastupitelstva města opozice (Pro lepší Louny, ODS, USZ, Louny spolu) uhájila dotaci na provoz kina ve výši 1,2 milionu. Neprošel tak návrh koalice (ANO-SPD-SOCDEM-Lounští patrioti) na snížení podpory lounského kina, které patří mezi nejnavštěvovanější jednosálová kina v republice a vedle premiérových filmu pravidelně promítá pro děti, seniory i náročné diváky v rámci představení filmového klubu.

K zachování výše podpory zcela jistě pomohl i tlak veřejnosti. Petice za zachování výše a formy podpory kina (1 tis. Kč za odehrané představení do maximálního počtu 1200) nasbírala během pár dnů přes 400 podpisů. Současně zastupitelstvo na návrh opozice uložilo radním, aby připravili s provozovatelem kina o dlouhodobé spolupráci, provozování kina a podmínkách podpory ze strany města.

Opozice zabránila také nárůstu poplatku za komunální odpad o více jak 40 %, radnice chtěla vybrat od občanů zhruba o 7 milionů korun ročně více. Nárůst pro domácnost by byl zhruba 1 tis. Kč ročně. Díky opozici nebude zdražení tak skokové a nebude se vybírat více, než město za svoz popelnic vybírá.

K návrhu rozpočtu na příští rok měla opozice více připomínek, prošlo navýšení podpory sportu o 500 tis. Kč a namísto 2 aut pro úředníky se pořídí jen jedno a druhé si radnice zajistí formou operativního leasingu, což je běžné u firem a časté i u domácností.

Neprošel bohužel náš návrh na snížení výdajů tiskového oddělení, vedeného Marcelem Mihalikem /SOCDEM/, které tak bude mít k pro příští rok dispozici 1,7 mil. Kč (500 tis. Kč na DPP/DPČ, 1 mil. Kč na inzerci tiskových výstupů a 200 tis. Kč na svou prezentaci). Budeme dále hlídat, jakým způsobem bude koalice vedená starostou a Milanem Rychtaříkem/ANO/ a úřad vedený tajemníkem Michaelem Strakou /SOCDEM/ spravovat naše město a utrácet peníze daňových poplatníků.

Za PLL 
Pavel Janda, zastupitel

<< Zpět na předchozí stránku