Novinky

Petice za zachování finanční podpory na provoz lounského Kina Svět

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme zachování formy a výše finanční podpory na provoz lounského Kina Svět.

Koalice ANO, SPD, SOCDEM a Lounští patrioti v návrhu rozpočtu na rok 2024 nepočítá se zachováním stávající finanční podpory města na provoz kina.

Poslední roky činila podpora provozovatele kina 1 tis. Kč za odehrané představení do maximální částky 1,2 mil. Kč. Současná koalice vedená starostou Milanem Rychtaříkem /ANO/ navrhovala kinu na rok 2024 0,- Kč! Po zveřejnění návrhu rozpočtu doporučila rada snížit původní podporu na polovinu, tedy na částku 0,6 mil. Kč

Kino Svět Louny zajišťuje kulturní zázemí nejen občanům města, ale i návštěvníkům z různých koutů našeho kraje, a svým programem (včetně pravidelných filmů pro seniory a projekcí filmového klubu) převyšuje kvality kin v okolních městech, jejichž provoz je mnohdy dotován násobně vyšší částkou.

Pokud nechceme, aby kultura v Lounech směřovala k řízenému úpadku, není možné k jejímu financování přistupovat tímto způsobem.

Vzhledem k výše uvedeným důvodům žádáme, aby současné vedení města Loun přehodnotilo svůj návrh a podpořilo Kino Svět Louny v původní výši a formě, tedy 1,2 milionu Kč.

Petici mimo jiné podporují tito veřejně činní občané města:

Ing. Miloslav Bouda
MUDr. Iveta Bušáková
Mgr. Jan Červa
Mgr. Bc. Ivana Derflerová
Bc. Ivana Hluštíková
Mgr. Vladimír Antonín Hons
Mgr. Pavel Janda
Ing. Jan Kerner
Ing. Michal Kučera
Ing. Albert Macas
MUDr. Tomáš Slavík
Mgr. Šťěpánka Slezáková
Radovan Šabata
Petr Felix Šťastný
Bc. Vojtěch Vágner
Milan Vejlupek

<< Zpět na předchozí stránku