O nás

Kandidáti

1. Mgr. Pavel Janda,  33 let,
advokát, člen rady města

2. Ing. Michal Kučera, 50 let
ředitel společnosti, člen rady města 

3. Bc. Jana Černá, 51 let
ředitelka Domova pro seniory U Pramene Louny,
členka zastupitelstva města

4. Mgr. Jakub Hnátek, 34 let
učitel, hlavní trenér Basket Academy Louny,
člen zastupitelstva města

5. Jolana Planičková, 53 let
majitelka hotelu Merlot, občanská aktivistka
6. Milan Vejlupek, 45 let
hostinský  a obchodník
7. Mgr. Jaroslav Čása, 64 let
pedagog, výtvarník, člen zastupitelstva města

8. Mgr. Dagmar Kučerová, 51 let
ředitelka Městské knihovny Louny,
předsedkyně spolku Lounští Lounským,
zakladatelka projektu Třetí věk

9. Ing. Miloš Tajtl, 60 let
úředník
10. Ing. Pavel Turza, 35 let
zaměstnanec Nejvyššího kontrolního úřadu,
člen výboru florbalového oddílu
TJ Lokomotiva Louny
11. Ing. Libuše Machillová, 53 let
ředitelka Městské pečovatelské služby s denním stacionářem Louny

12. Ing. Kamil Zlatohlávek, 39 let
zástupce ředitele školy

13. MUDr. Iveta Bušáková, 53 let
lékařka
14. Alexadra Suková, 63 let 
lektorka angličtiny, zakladatelka Kiwanis klubů v ČR
15. Vladimír Domecký, 52 let
živnostník, fotbalista
16. Alena Babušková, 61 let
provozovatelka domácí zdravotní péče MEDIKA
17. Dušan Džurdženík, 42 let
specialista projektů, vysloužilý fotbalista

18. JUDr. Oldřich Godycki, 57 let
advokát

19. Karolína Langrová, 27 let
knihovnice na mateřské dovolené
20. Marek Slezák, 20 let
student Vysoké školy ekonomické v Praze, tenista
21. Jan Červíček, 32 let
hypoteční bankéř, hokejista
22. Mgr. Jaroslava Havlíčková, 44 let
lektorka jazyků,
majitelka občerstvení V Domku
23. Petr Vild, 26 let
příslušník Policie ČR
24. Ing. Tomáš Vojtěchovský, MBA, 30 let
projektový manažer ve stavebnictví
25. Jan Žižka, 23 let
pokrývač, průvodce na zámku Nový Hrad
26. Václav Vích, 46 let
podnikatel,
předseda Velorex klubu Louny
27. Aleš Vrba, 54 let
podnikatel
28. Mgr. Radka Slavíková, 30 let
učitelka na mateřské dovolené
29. Bc. Vojtěch Vágner, 32 let
jednatel společnosti, člen rady
Tenisového klubu Louny
 

 

 

1. Pavel Janda

Mgr. Pavel Janda, advokát a člen Rady města Loun

Pavel Janda se narodil v říjnu 1984 v Podbořanech. Vyrůstal v Dobroměřicích a Lounech. 

V roce 2004 odmaturoval na Gymnáziu Václava Hlavatého v Lounech. Následovalo studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, magisterský studijní obor Právo a právní věda dokončil v roce 2010.

Po ukončení studia práv pracoval jako advokátní koncipient a právník v České obci sokolské. Zkušenosti též načerpal jako asistent poslance Michala Kučery. Od roku 2015 působí jako advokát v Lounech a v Praze. 

Než se stal zastupitelem, inicioval v roce 2013 uveřejňování zápisů a zvukových záznamů z jednání zastupitelstva na webu města. Od roku 2014 je členem Rady města Loun a řídí Komisi pro otevřenou radnici. Navrhl a pomohl prosadit řadu dalších opatření, která více  „otevřela radnici občanům“ a pomohla zlepšit komunikaci města s občany (živé video přenosy z jednání zastupitelstva, nový a přehledný web města, komunikace města s občany na sociálních sítích, úřední soboty aj.). Dlouhodobě podporuje zapojování lounských studentů do rozhodování města.

Od roku 2009 je zakládajícím  členem TOP 09 v Lounech. V TOP 09 také druhé funkční období působí jako člen celostátního Smírčího výboru.

Svůj volný čas Pavel Janda nejraději tráví společně s manželkou a fenkou anglického buldoka Gabriellou. Jako kluk hrál hokej za Slovan Louny. Věku a přebytečným kilům navzdory se i dnes pokouší hrát florbal (po letech v Lokomotivě Louny nyní za Postoloprty). Pavel Janda je též členem T.J. Sokol Louny a od dětství jeho srdce bije pro Veslařský klub Ohře Louny, který v letošním roce slaví 135 let od svého založení.  Dále se zajímá o aktuální dění a sport. Rád cestuje, pochutná si na dobrém jídle a poslechne hudbu rozličných žánrů. Fandí fotbalové Slavii a v hokeji Cheze a Kladnu.

Pokud by měl vybrat své tři oblíbené knihy, byly by to Tigridovo Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu (1988) a Medkovo Děkuji, mám se výborně (2005). Naprosto ho uchvátila novela Adresát neznámý od Kathrine Kressmann Taylor  z roku 1938.

Snaží se řídit jednoduchým "návodem k použití republiky", jak ho ve svém Vzkazu zanechal Ivan Medek v roce 2008. Zní poměrně jednoduše: "Chovat se slušně! Vždycky a za každých okolností."

2. Michal Kučera

Ing. Michal Kučera, ředitel společnosti, člen rady města, předseda finančního výboru

Michal Kučera se narodil v roce 1968, žije v Lounech.

Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílí na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity. Na jejich schopnosti obstát v náročném tržním prostředí. Nyní řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Po komunálních volbách byl Michal Kučera zvolen členem Rady města Loun a je též předsedou finančního výboru zastupitelstva. Do minulého roku byl také poslancem TOP 09, v poslanecké sněmovně působil jako předseda poslaneckého klubu TOP 09 a také ve výboru pro životní prostředí a v hospodářském výboru.

Vyrůstal na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes, i když už čte dávno jiné knihy. Od mládí má silný vztah k přírodě a tráví v ní spoustu volného času jako vysokohorský turista, vodák nebo tramp na zimních vandrech. Ve volném čase si rád zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole, v zimě vyjede na lyže nebo běžky. Zajímá ho též historie hornictví (hlubinného dobývání) v ČR. Poslouchá klasický rock (Pink Floyd, Dire Straits) a country (J.Cash, K.Kristofferson,W.Nelson).

Až do vstupu do TOP 09 nebyl členem jiné politické strany. Je ženatý a má 2 děti.

3. Jana Černá

Bc. Jana Černá, ředitelka Domova pro seniory U Pramene Louny, členka zastupitelstva města

Jana Černá, se narodila v červenci 1967. Vystudovala střední zdravotnickou školu v Mostě a v roce 1985 nastoupila jako zdravotní sestra do nemocnice v Lounech. V roce 1996 úspěšně absolvovala bakalářský obor sociální práce. Druhým pracovním místem byla psychiatrická ambulance v Lounech, kde sbírala první zkušenosti jako sociální pracovnice. Od prosince roku 1997 pracuje jako ředitelka Domova pro seniory U Pramene Louny. Společně se 74 kolegyněmi pečuje o 145 klientů v nepřetržitém provozu. „Kandiduji proto, aby právě pracovníci v pomáhajících profesích měli zastání a byli docenění. Sociální služby jsou společnosti vnímány až když jsou potřeba. To nestačí. Na kvalitě se musí pracovat neustále,“ říká Jana Černá.

4. Jakub Hnátek

Jakub Hnátek je tělem i duší sportovec. Matka získala doktorát na FTVS UK a otec je celoživotním sportovcem a aktivním vedoucím členem Sokola. Jakub vystudoval v Lounech osmileté gymnázium, poté šel po vzoru své matky studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu na UK do Prahy. Po dokončení studia s trenérskou specializací na basketbal zamířily jeho kroky zpět do Loun, kde to měl vždy moc rád. Tady se stal středoškolským učitelem, ale jeho celoživotním snem bylo vytvořit sportovní dynastii právě tady v Lounech, kde už 5 let pracuje s mládeží.

V prvním volebním období se mu bohužel nepodařilo přesvědčit lounské vedení města o tom, že to myslí s trenérskou činností v Lounech vážně, a často se setkával s házením klacků pod nohy. A tak to zkouší podruhé.

Věří, že jeho poctivá práce a obrovská základna dětí, která už v současné době nemá kde plnohodnotně trénovat, přesvědčí každého, ať už volby dopadnou jakkoliv. Basketbal je totiž jediný velký sport v Lounech, který nemá své prostory, a tak je Jakubovým cílem stavba nové basketbalové haly a podpora všech sportů obecně. Zároveň chce Louny obohatit o kulturně-sportovní zážitky v podobě velkých utkání, turnajů a jiných sportovních akcí, ze kterých budou mít zážitek i užitek ostatní lounští podnikatelé a pracující lidé.

5. Jolana Planičková

Jolana Planičková pochází z Kryr, v Lounech žije 30 let. Od roku 1990 samostatně podniká. Posledních 10 let jako manažerka hotelu a restaurace Merlot. V končícím volebním období byla členkou komise pro životní prostředí a komise cestovního ruchu.

“Mám ráda Louny a jejich okolí, zvláště naše staré a ladné „sopky“. Ráda poznávám okolní lesy, kopce a vesnice, po kterých často putuji, pěšky nebo na kole. Louny a Lounsko se staly mým domovem,” říká Jolana Planičková.

Jolana Planičková má ráda kulturu, divadlo, literaturu, film. Nejvíce ale obdivuje lounské umělce a výtvarníky, kteří svoji lásku k Lounům přenesli do svého díla.

“Vyjádříte-li mi ve volbách důvěru, pustím se neprodleně do práce. Jsem optimistka a nerada slyším proč to či ono nejde, ale jak to uděláme. Poznala jsem, že nestačí lamentovat, ale pilně pracovat, proto kandiduji."

6. Milan Vejlupek

Milan Vejlupek v Lounech žije celý svůj život. V současné době s přítelkyní Zuzanou vychovává ročního syna Filipa. Pracuje jako podnikatel a volného času během podnikání nemá mnoho, ale pokud je, snaží se ho smysluplně využít. Buď s rodinou vyráží do Itálie nebo, pokud nemá mnoho času vyhledává rodinné aktivity v bližší vzdálenosti. A pokud to dovolí babičky vyrazí si zahrát golf. Dříve se aktivně věnoval baseballu a softballu.

„Kandidovat jsem se rozhodl proto, abych prosazoval svou vizi života ve městě. Chtěl bych se podílet na vytvoření podmínek pro návštěvu turistů našeho krásného města a rád bych změnil i způsob, jakým si město představuje zábavu. Přál bych si také, aby centrum bylo místo pro život a setkávání lidí,“ říká Milan Vejlupek.

7. Jaroslav Čása

Mgr. Jaroslav Čása je bývalý učitel na Gymnáziu Václava Hlavatého v Lounech a současný zastupitel města. „Jsem lounský patriot, a proto nechci zůstat stranou veřejného dění,“ říká k tomu proč znovu kandiduje.

8. Dagmar Kučerová

Mgr. Dagmar Kučerová

Narodila se v roce 1967 v Lounech, kde absolvovala studium na gymnáziu. V roce 1986 zahájila studium na Pedagogické fakultě v Plzni, obor český jazyk a literatura, společenské vědy pro II. a III. stupeň. Po absolvování fakulty pracovala jako učitelka na ZŠ Blatnice (Plzeň - sever), po mateřské dovolené na Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni. Zde, jako členka kolegia vedení školy, velmi významně formovala vývoj prvního soukromého prestižního gymnázia na západě Čech.

V roce 2006 nastoupila na místo ředitelky Městské knihovny Louny, podařilo se jí naplnit stanovené cíle: přestěhovat knihovnu do domu čp. 1 na náměstí, založit projekt Třetí věk, systematicky pracovat s dětmi a mládeží, vytvořit z knihovny komunitní centrum. Za své aktivity byla vyznamenána starostou města (Počin roku 2010), knihovna pod jejím vedením získala titul Městská knihovna roku 2011 a další prestižní profesní ocenění.

V rámci svých dobrovolnických aktivit je produkční divadelního souboru Třetí věk Louny, předsedkyní Spolku Lounští Lounským a členkou legendárního Spolku paní, dam a dívek.

Mezi osobní zájmy patří literatura, divadlo, cyklistika a tanec. Je podruhé vdaná, má 1 dospělou dceru Annu.

„Proč chci poprvé v životě vstoupit do komunální politiky? Záleží mi na rozvoji občanské společnosti, záleží mi na rozvoji komunitních programů a slíbila jsem studentům ve Třetím věku, že o svoje aktivity nepřijdou“.

9. Miloš Tajtl

Ing. Miloš Tajtl, úředník, člen investiční komise 

Miloš Tajtl je lounský rodák a patriot, kterému osud tohoto krásného města není lhostejný. „Chci se osobně podílet na dalším rozvoji Loun. Nabízím pětadvacetiletou praxi ve veřejné správě a zkušenosti z oblasti financování veřejných rozpočtů a z oblasti správy majetku,“ říká Miloš Tajtl a dodává, „na volebním programu oceňuji s ohledem na své profesionální zaměření zejména zodpovědné hospodaření města a smysluplné vynakládání rozpočtových prostředků, sám za sebe bych uvítal zvýšení čistoty a pořádku ve městě a více prostředků do stávající infrastruktury.“

Svůj volný čas Miloš Tajtl rozděluje mezi rodinu, sport a dobrou knihu, rád se podívá i do zahraničí. K jeho silným stránkám patří pragmatické uvažování, rozvážnost při rozhodování a smysl pro povinnost. 
motto: „Slušnost není slabost“

10. Pavel Turza

Ing. Pavel Turza, kontrolor Nejvyššího kontrolního úřadu

V Lounech žije od svých dvou let a v současné době zde s manželkou vychovává dvě dcery Natálku a Elenku. Do práce jako spousta místních i okolních obyvatel dojíždí, a to do Prahy, ze které se vždy těší zpátky do našeho krásného poklidného města.

Volný čas se snaží věnovat rodině, přátelům a také sportovním aktivitám jako jsou fotbal, florbal a běhání. V mládí prošel i místním hokejovým oddílem.

Od roku 2014 je členem Kontrolního výboru zastupitelstva města, kde mj. dohlíží na veřejné zakázky.

 “Kandidovat jsem se rozhodl proto, že mi není lhostejné, co se v Lounech děje. Neustále slyším ve svém okolí: „to šlo udělat lépe, to bylo určitě drahé, proč se zas koupilo to či ono a neudělalo tamto.“ Rád bych však slyšel i pozitivní hlasy a v tomto směru také něco učinil,” říká Pavel Turza.

11. Libuše Machillová

Ing. Libuše Machillová

Libuše Machillová absolvovala gymnázium a vystudovala sociálně-právní akademii a vysokou školu finanční, obor ekonomie. Nyní již 18 let pracuje jako ředitelka Městské pečovatelské služby, která nabízí pomoc seniorům a občanům s handicapem. Svůj volný čas tráví cestováním, pěší turistikou, sportem a prací na zahradě. Nejraději chodí po horách a v zimě lyžuje.

„Svou kandidaturou bych se chtěla podílet na vytváření lepších životních podmínek občanů města, podporovat kulturně - společenské a sportovní aktivity a rozvoj turistického ruchu,“ říká Libuše Machillová a doplňuje, „Louny jsou mým rodným městem a celý život zde žiji. Mám zde rodinné příslušníky i přátele. Mým přáním je, aby mé rodné město i jeho okolí bylo stále krásné a nabízelo spokojený život všem občanům. Jako negativní vnímám patologické jevy, jakými jsou drogy, krádeže, podvody, vysoká nezaměstnanost a nízké příjmy občanů.“

Za své silné stránky Libuše Machillová považuje realistický přístup, schopnost nového pohledu na věc, řídící a organizační schopnosti a dobrou orientaci v sociální a ekonomické oblasti.  

12. Kamil Zlatohlávek

Ing. Kamil Zlatohlávek, zástupce ředitele školy

Narodil se v Lounech před téměř čtyřiceti lety, absolvoval místní Gymnázium Václava Hlavatého a po vystudování vysoké školy se v Lounech i oženil a založil rodinu. V současnosti zde s manželkou Simonou vychovává syna Adámka a již čtrnáct let pracuje v blízké vesnici Lenešice jako zástupce ředitele místní základní školy.

Ve volném čase dříve aktivně sportoval, hrál za Louny a později za Slaný volejbal. V současnosti se již plně věnuje rodině a zahradě, kde čerpá energii pro náročnou práci ve školství.

„Kandidovat jsem se rozhodl poté, co jsem inicioval petici, která se snažila upozornit na neutěšený stav místní komunikace v rekreační zóně Loun, a začal jsem se tak aktivně zajímat o věci veřejné v Lounech. Mojí prioritou je moderní bezpečné město s fungující opravenou infrastrukturou. Za základ prosperity města pokládám kvalitní vzdělání a podporu lounských škol.“

 

13. Iveta Bušáková

MUDr. Iveta Bušáková, praktický lékař pro dospělé

Iveta Bušáková se narodila ve východoslovenském městečku Stropkov, kde také absolvovala místní gymnázium. V roce 1989 ukončila studium na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze, přestěhovala se do Loun a začala pracovat v lounské nemocnici.

Od oku 1997 provozuje soukromou praxi jako praktický lékař pro dospělé.

Má 2 dospělé děti.

Mezi její záliby patří cestování, nordic walking, knihy, film a divadlo.

Je bez politické příslušnosti, do voleb jde jako nezávislý kandidát.

„Proč já a politika? Protože si myslím, že každý by se měl snažit, aby Louny byly lepším a krásnějším místem pro život, a pokud to i já můžu ovlivnit, tak to určitě stoji za to,“ uvedla MUDr. Bušáková.

14. Alexandra Suková

Alexandra Suková

Alexandra Suková je lektorkou angličtiny. Ráda pracuje s dětmi a mládeží. Předávat znalosti a zkušenosti mladé generaci považuje za prioritu. Dříve organizovala kulturní a společenské akce, později pracovala jako v oblasti PR a personalistiky pro zahraniční firmy. Přes 15 let byla Alexandra Suková zástupcem mezinárodní prestižní organizace Kiwanis International pro Českou republiku. V té době organizovala zakládání nových klubů. Tyto neziskové organizace sdružují lidi nejrůznějších profesí, politických a náboženských vyznání, aby společně pomáhali potřebným, hlavně dětem. Stála u zrodu česko – holandské nadace Louny – Barendrecht, působila v ní jako prezidentka a později členka. Byla též členkou Zeissovy nadace, která se zabývala využitím minerálního pramene Luna a jeho přivedením do nemocnice. V letech 2010-2014 byla členkou zastupitelstva města, komise cestovního ruchu a oddávající. Krátce byla členkou rady města.

Ve volném čase je Alexandra Suková ráda s rodinou. Chvíle s vnoučaty si opravdu užívá. To zná každá babička. Cestování, setkávání s přáteli, výstavy, hudba, plavání a procházky, to všechno má ráda. Také je stále členkou Kiwanis klubu, jehož dlouholeté aktivity jsou v Lounech známé.

“Byla jsem vychovaná k odpovědnosti. Velmi mi záleží na tom, jak budou žít naše děti a vnoučata. Chtěla bych hlavně pro ně přispět ke změně k lepšímu,” vysvětluje svou kandidaturu Alexandra Suková.

15. Vladimír Domecký

Vladimír Domecký je lounský rodák, živnostník a sportovec.

Od dětství hrál fotbal v tehdejší Lokomotivě Louny až do odchodu na vojnu. Poté se dal na karate a posilování. Vladimír je zkrátka sportovec každým coulem a na naší kandidátce reprezentuje hnutí PRO Zdraví a Sport. Vyrůstal v okolí Ohře, kterou si zamiloval a dodnes na jejích březích velmi rád rybaří.

Pracuje jako živnostník v oboru instalatérství a na nedostatek práce si rozhodně nemůže stěžovat, má pracovní diář zaplněný na řadu měsíců dopředu.

Ve volných chvílích rád cestuje po světě a zajímá se o historii. "Kandidovat jsem se rozhodl v momentě, kdy jsem viděl kostru kandidátky. Pokud tahle kandidátka uspěje, bude to pro město, které mám rád, moc dobré."

16. Alena Babušková

16. Alena Babušková, provozovatelka domácí zdravotní péče MEDIKA

Alena Babušková se narodila v roce 1957. Maturitní zkouškou ukončila v roce 1976 studium na Střední zdravotnické škole v Mostě, pomaturitní studium ukončila závěrečnou zkouškou v roce 1989.

Celý profesní život pracuje jako zdravotní sestra, do roku 1995 v lounské nemocnici, od roku 1996 v domácí péči. Poskytování zdravotní péče v domácím prostředí je klienty velmi dobře přijímáno, ušetří je psychické i fyzické zátěže a pro rodinné příslušníky je to velká pomoc.

Alena Babušková je vdaná, má dvě děti a čtyři vnoučata. 

19. Karolína Langrová

Karolína Langrová, knihovnice na rodičovské dovolené

Karolína Langrová se narodila v Nymburku. V Lounech žije devatenáct let. Přestěhovala se sem za rodinou z bezhornatého Středočeského kraje a město ji svým Českým středohořím nadchlo.

Pracovala v Městské knihovně v Lounech, v současné době je na mateřské dovolené a vychovává dceru.

Ve volném čase ráda čte, navštěvuje kulturní akce a zajímá se o české filmy.

„Kandidovat jsem se rozhodla proto, že chci podpořit kvalitní a transparentnější řízení města,“ říká Karolína Langrová

Prioritou je pro Karolínu odpovídající zázemí pro rodiny s dětmi.