Novinky

Lounská parodie na participaci

Lounská parodie na participaci Každý má jinou představu o podobě zapojování občanů do rozhodování, ale to co představila vládnoucí koalice je bohužel parodie na participaci. Občanů se město neptá, co by chtěli zlepšit a nevybere k realizaci jeden či více z těch nápadů. Město pouze umožňuje v anketě hlasovat o 8 radničních návrzích.

Kde se návrhy vzaly? Proč tyto, a ne jiné projekty? Proč je nerealizovat všechny? Na první dvě otázky odpovědět neumíme. Současná koalice ANO-SPD-SOCDEM-LounštíPatrioti pod vedením starosty Rychtaříka se strachem, aby jim někdo nekoukal do karet, nepustila do investiční komise naši nominantku Ing. arch. Janu Kubánkovou, tudíž nemáme víc informací než Vy.

Proč nemůžou navrhovat občani? Nebo proč nedotáhnou do konce všech 8 projektů, když má letos město ambici proinvestovat zhruba 150 milionů? (Už loni se nepodařilo zdaleka naplnit smělé plány investic v rozpočtu.) Této koalici ANO, SPD, SOCDEM, LounštíPatrioti nezáleží na rozvoji města, jde jim jen o PR hrátky starosty, ostatních radních a úřadu, jehož tiskové oddělení přijde ročně občany města na zhruba 3 miliony korun.

Skutečnou participaci vidím jinak. Podle mě jde o to, bavit se s lidmi a pokusit se maximum jejich návrhů zrealizovat. Proto jsem v minulém volebním období rozjel projekt #SetkáváníLouny, společně s úředníky a kolegy z tehdejší rady jsme za Vámi pravidelně vyráželi, sbírali od vás podněty a snažili se maximum návrhů zrealizovat. Na webu http://www.SetkavaniLouny.cz jsou z jednotlivých setkání zápisy a část věcí se podařilo dotáhnout.

Ale proč to dělat složitě, když můžete předstírat, že lidé rozhodují a oni ve skutečnosti dávají starostovi alibi, když některé své plány a sliby nesplní. Neskočíme jim na to.

Pavel Janda, zastupitel PRO LEPŠÍ LOUNY

<< Zpět na předchozí stránku