4. Michal Kučera


Ing. Michal Kučera, 
poslanec a člen rady města Louny, se narodil v roce 1968, žije v Lounech. Je absoloventem Vysoké školy báňské. Michal se ve svém profesní životě zabýval především rozvojem obchodních a výrobních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských i zahraničních trzích. Své znalosti z řízení podniků a jejich rozvoje využívá i na své politické dráze. V komunální politice se soustředí zejména na oblast odpovědného hospodaření, financování města a řízení investic. I on má zásluhu na dobrých ekonomických výsledcích města Louny.

Jeho celoživotní zálibou je příroda a její ochrana. To se promítá samozřejmě i do další oblasti politické práce – péče o krajinu, ochrana přírody a podpora místních a regionálních výrobců. Michal ve volném čase rád čte, v poslední době zejména fantasy, chodí na túry do milovaných Krušných hor a Středohoří. Samozřejmě jezdí stále na vodu a na vandry – na ty zejména v zimě. Jezdí taky rád na kole a na běžkách.

Na otázku proč opět kandiduje v lounských komunálních volbách odpovídá: „V posledních letech se ve městě Louny udělalo kus práce. Město je řádně a odpovědně financováno, dobře hospodaří i jeho příspěvkové organizace. Jsem rád, že jsem k tomu mohl přispět, ať už jako předseda Finančního výboru, nebo poté jako předseda Investiční komise. Tyto zkušenosti a také technické a řídící znalosti i zkušenosti z „velké“ politiky mohu našemu městu opět nabídnout."

Michal žije v Lounech od roku 1989, oženil se tady a má 2 děti.