Novinky

Louny jsou město na víkend i celý život - Volební speciál Českého rozhlasu

V letošním roce kandiduje v Lounech 10 politických subjektů. Je to o jeden subjekt méně než v roce 2018, kdy se jich o hlasy voličů ucházelo devět.

Kandidujícím subjektům položil Český rozhlas čtyři otázky.  Záznam rozhlasového pořadu o volbách si můžete poslechnout na webu ČRo Sever  a nebo si můžete přečíst naše odpovědi.

1. Jak byste pomohli zajistit ve městě dostupnou zdravotní péči?
V prosinci 2018 hrozilo, že lékařská pohotovosti pro děti i dospělé skončí. Tehdy jsem jako starosta obeslal pediatry v sousedních okresech a získal jich dost pro provoz naší pohotovosti.
Stejně slibně vypadá i aktivita radnice při lákání nových lékařů do Loun. Vyhlásili jsme finanční pobídku pro pediatry a praktiky a zdá se, že zabrala! Ozval se nový praktik.
Město nemá tolik možností jako Ústecký kraj, který má zdravotní péči zajistit, ale jeho Krajská zdravotní a.s. v našem okrese žádnou stálou aktivitu nemá. Město tak musí pokračovat v “lobbingu” za místní pacienty v Ústí n. L. a současně hledat další cesty, jak podporovat místní lékaře a nové lákat nejen finančně, ale zejména díky kvalitním a dostupným MŠ a ZŠ, čistotě a bezpečí, bohatému volnočasovému vyžití atd.
Chirurgická pohotovost je splnitelný cíl pro lepší Louny. Příslib návratu plnohodnotné nemocnice se možná ve volbách objeví, ale může ho slibovat jen lhář.

2. Co byste udělali s nedostatkem míst v mateřských školách?
S nedostatkem míst v MŠ jsme se v Lounech už vypořádali. Od září bude otevřena dětská skupina pro více jak 20 dětí (za další rok až pro 35 dětí) zřizovaná městem a současně jsme podpořili otevření další soukromé dětské skupiny. Troufám si tvrdit, že v současné chvíli jsme poptávku lounských rodičů po místech v mateřských školách uspokojili.
Město Louny zřizuje 9 mateřských škol a finančně podporuje další dvě soukromé mateřské školy. S ohledem na demografický vývoj bychom nyní měli mít několik let dostatečné kapacity. A díky tomu současně máme čas připravit se na budoucí požadavky.

3. Jak byste vyřešili parkování v historickém centru města?
Parkování v centru města není problém. Místní si mohou pořídit parkovací karty a pro návštěvníky je k dispozici dostatek míst jak přímo na náměstí a v jeho okolí, tak zejména na parkovišti mezi ul. Osvoboditelů a Komenského nám., kde je celodenní stání za 40,- Kč.
Problém s parkováním je ale patrný v širším centru, kde krom rezidentů často parkují i přespolní, kteří přesedají na autobusy do Prahy. Ani sídliště nebyla stavěna na dnešní množství aut. Chystáme budování dalších parkovacích míst v blízkosti bytových domů a odstavného parkoviště se zastávkou autobusů na Prahu.

4. Chtěli byste Louny nějak zatraktivnit pro turisty? Pokud ano, jak?
Louny se mohou stát žádanou turistickou destinací, ideálním místem pro víkendové pobyty i základnou pro cesty turistů do okolí, když k rozvoji turistického ruchu využijeme polohy města v blízkosti Českého středohoří, dostupnost Prahy, Karlových Varů, Krušných hor i Českého Švýcarska. Pomůže to městu i rozvoji drobného podnikání.
V Lounech lze nalézt jedinečné památky od gotických až po prvorepublikové a máme i zde i moderní architekturu. Louny jsou svou polohou jižní branou do malebné krajiny Českého středohoří. Louny mají dostatek kvalitních restaurací, o třech pivovarech nemluvě. Musíme kvalitně odprezentovat naše město takové, jakým je. Městem na víkend i celý život.

<< Zpět na předchozí stránku