Novinky

Poslední #STAROSTAinfo

Vážení Lounští, 

je zde poslední #STAROSTAinfo mého funkčního období. Prosím o jeho sdílení, aby se dostalo k co nejvíce . Komunikovat s vámi budu dál, jen se změní frekvence na měsíční a hashtag na #zprávyPROLEPŠÍLOUNY.

Pravidelným skládáním účtů na konci týdne jsem snad i já přispěl k větší informovanosti občanů o dění na radnici a v celém městě. 

Ostatně zlepšit komunikaci města s občany byla jedna z mých priorit. Myslím, že si ji mohu odškrtnout jako splněnou. Online komunikaci jsme doplnili i dvěma periodiky, infolist Město Louny Informuje a zejména magazín ZLoun sbíraly chválu čtenářů i odborných porot.

Ve volbách naše sdružení PRO LEPŠÍ LOUNY uspělo, ale na základě povolebního jednání odcházíme do opozice. Beru to jako přirozený vývoj, zástupci PLL/TOPky se na řízení města podíleli předchozích 12 let, celou dobu byl členem RM Michal Kučera, o jedno volební období se podělila Alexandra Sukova s Jiří Tesař a posledních 8 let jsem v radě s Michalem naše voliče zastupoval já. Všem patří velké díky.

Do opozice odcházíme s hlavou vztyčenou a s tím, že se můžeme v klidu a spokojeně ohlédnout. V opozičních lavicích budeme zastupovat zájmy našich voličů (a není vás málo) a hlídat vládní koalici. Zkušeností a sil na to máme dost.

V zastupitelském klubu PLL budou mými kolegy Iveta Bušáková, Jan Červa, Kuba Hnátek a Milan Vejlupek, který nastoupí po rezignaci Jany Černé. 

Včera jsem oddal poslední 3 páry snoubenců. Stejně jako všem předchozím jsem i jim popřál, aby si po letech prožitých spolu mohli říct, že žili takový život, jaký si přáli.

V posledním týdnu jsem ale měl i "obyčejnější starosti starosty", společně se členy investiční komise a odborem správy majetku jsme dotáhli do konce návrh investičního rozpočtu na rok 2023. Provozní rozpočet města připravují podle schváleného harmonogramu správci jednotlivých kapitol.

Na kraj jsme odeslali žádost o finanční spoluúčast kraje na provozu lékařské pohotovosti. S ohledem na to, že v našem okrese nepůsobí Krajská zdravotní, požádal jsem o navýšení krajské spoluúčasti o 30 % oproti předchozím letům. Tím by se zhruba vyrovnaly náklady města a kraje na provoz pohotovosti pro děti i dospělé.

Podali jsme také k ČEZu žádost o dotaci na finanční podporu letošního rozsvěcení vánočního stromku.

Ve čtvrtek a v pátek jsem poděkoval (a jejich prostřednictvím i všem z jejich týmů) za skvělou spolupráci tajemnici městského úřadu, vedoucím jednotlivých radničních odborů (Petra Kotková, Blanka Sunkovská, Zuzana Králová, Kateřina Todtová, Romana Krameriusová, ...), řediteli městské policie a vedoucí infocentra Hart Denisa, ředitelkám a ředitelům příspěvkových organizací (Jakub Bielecki, Jana Černá, Libuše Machillová, Dagmar Kučerová, Radek Příhoda, Jan Macháček) i školek a škol (Dana Tuzilova, Vlastimil Hubert, Olga Krátká, Kamila Tišáková, Olga Kovaříková, Iva Radová, ...) Bez nich se žádný zvolený politik totiž neobejde.

Zítra zahájím ustavující schůzi nového zastupitelstva a tím uzavřu jednu životní etapu, která by nikdy nemohla být bez podpory Jana Jandová. Janičko, díky moc za vše .

Ať se Vám daří!
Jedeme dál...

<< Zpět na předchozí stránku