Novinky

Michal Kučera: Odpovědný hospodář své město zbytečně nezadluží

Louny – Michal Kučera (53) je už řadu let radní v Lounech, dvě volební období předsedal finančnímu výboru, v tomto období vede komisi investic a rozvoje města, a tak ví o všem, co se v Lounech chystá. Jako politik je i ve vedení Ústeckého kraje. Za týden bude kandidovat na místo poslance ve Sněmovně za koalici Spolu.

Jsou peníze to nejdůležitější?

(Usměje se) Vůbec ne, mnohem důležitější je, že víte, jak je chcete utratit. Tedy za co a že se vám to někde vrátí.

A co je nejjistější investice pro město?

Město bude prosperovat, když v něm lidé najdou práci. A ta zde bude, když tu budeme chtít trávit svůj čas. Když tu zůstaneme o víkendu, budeme chodit ven, budeme tu nakupovat u místních podnikatelů a živnostníků. A tomu by měla radnice pomoci.

Městská plavecká hala je největší projekt v Lounech od revoluce. Co se muselo stát, aby stála tolik, kolik se na začátku řeklo?

Neznám žádné kouzlo. Odpověď je důslednost a nestrkat před problémy hlavu do písku. Byla to profesionální práce úředníků a dobrá znalost účetnictví – tohle ušetřilo městu milióny.

Vy teď máte jako krajský radní na starost i rozvoj celého Ústeckého kraje. Jak se krajská politika dotkne našeho města?

Celý kraj čeká velká změna: postupně se zavřou uhelné elektrárny a my musíme už teď hledat cestu, jak bude náš kraj vypadat za pár let. Problém nebudou peníze – ty už se na kraji nerozkrádají – ale lidé a dobré projekty. Proto se snažím mluvit na svém Facebooku o všech těch skvělých produktech, službách, hospodách, které zde máme a které provozují lidé, jimž to není jedno. Louny v tomhle nebudou stranou, na to dohlédnu.

Máte nějaký projekt, o kterém jste věděl, že ho chcete rozhýbat?

No jasně! Stezka podél Ohře, to je moje velká radost a úkol. Z Loun až k moři. Na kole. (úsměv) Předchozí vedení kraje s tím nijak nepohnulo, a tak doháníme, co se dá.

Radním jste v Lounech už třetí volební období. Jak hledáte motivaci?

Je to můj domov, to je přece ta motivace. Chtěl bych, aby tu zůstaly i mé děti, tak se musím snažit. Pokud mě budou Louny potřebovat, rád pro ně budu pracovat.

Děkuji za rozhovor. 

<< Zpět na předchozí stránku