Novinky

Energie Holding má nového majitele

Vlastník a provozovatel lounských "kotelen" společnost ENERGIE HOLDING má nového vlastníka investiční společnost CUBE z Lucemburska. Shodou okolností minulý týden byl kvůli tomuto tématu náš starosta Pavel Janda na jednání v Litoměřicích za starostou Ladislavem Chlupáčem, který v březnu  inicioval společný postup dotčených měst a jednal i s německým vedením MVV.  Současně má starosta Pavel Janda naplánovanou schůzku s českým vedením EH.

"Jsem optimista v tom, že když je novým vlastníkem lucemburská investiční společnost, nebude zasahovat do dosavadních dohod a korektních vztahu mezi EH a zakazníky i samosprávami," uvedl starosta Loun Pavel Janda.

Pokud by se někdo ptal, proč lounskou část společnosti nekoupili město, rovnou odpovídám, že MVV prodávalo jeden celek a nechtělo ho nijak dělit, což se potvrdilo v případě Liberce, který neúspěšně usiloval nejprve o odkup části skupiny a pak ve spojení se soukromým partnerem o odkup celku.

Více informací například na https://forbes.cz/ceske-mvv-energie-maji-noveho-majitele-od-nemeckeho-koncernu-ji-koupila-lucemburska-spolecnost-cube/

<< Zpět na předchozí stránku